Üniversite Mezuniyet Organizasyonu

Üniversite mezuniyet töreni eğitim hayatının son mezuniyet töreni olması açısından çok önemlidir. Eğitimin sonuna gelinmiş meslekler seçilmiştir ve artık iş hayatı başlar. Üniversitelerin mezuniyet töreni çok katılımlı olur. Çünkü birçok bölüm vardır, her bölümden mezun onlarca, bazen yüzlerce mezun. Bundan dolayıdır ki genelde okul spor salonu hatta bulunan şehirdeki stadyum tercih edilir.

Genç bayanlar ve baylar şık görüntüleri ve üzerlerinde cüppe kepleriyle salona belli bir koreografi ile girerler. Senkronlu bir şekilde sağ ve sol koldan gelip sırayla yerlerine otururlar. Kürsüde rektör öğrencileri tebrik edip onları bekleyen iş hayatına dair konuşma yapar. Bu arada seyirci koltuğunda aileler çocuklarını gururla izler. Sonra bölüm birincileri çağrılıp plakaet ve çiçek takdiminden sonra beraber fotoğraf alınır. Ayrıca salon büyük olduğu için birkaç farklı açıdan video kamera görüntüsü de tüm gece boyunca alınmaktadır. Ve beklenen an gelir tüm öğrenciler kep atımı için sahneye çıkarlar. Toplu fotoğraf çektirilir. Ondan başlayarak geri sayım başlar… 3, 2, 1,  kepler gökyüzüne atılır, büyük bir çoşku olur konfeti atılırken yukardan da balonlar atılır öğrencilerin üzerine. Ailelerde ayakta alkışlar evlatlarını…. Bu sevinç dakikalarca sürer…. Sarılmalar, öpüşmeler, ağlamalar birbirine karışır.

Böylesi törenler hayatta bir kere olur çok gurur verici ve önemlidir. Böylesi büyük organizasyonlar işi bilen profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Ne üniversiteliler ne okul yöneticileri nede aileler en ufak bir aksilik yaşansın istemez. Düşünsenize kepler atılırken ışık sisteminde bir sorun olup herkesin karanlıkta kalmasını yada konfetinin planlanan dakikada dilde 10 dakika geç patladığını artık onun hiçbir önemi kalmaz.

İzmir organizasyon profesyonel ekibi ve ekipmanlarıyla özel geceleri anlamlı kılmaya ve başarılı işlere imza atan bir firmadır. Gerekli tüm ekipmanları kendi bünyesinde bulundurmanın getirdiği kolaylıkta ayrı tabi. İzmir merkezli bir firma olmasına nazaran tüm Türkiye’de hizmet vermektedir. Önceki referanslarda bunun göstergesidir.

Görkemli bir üniversite mezuniyet töreni için iletişim numaralarımızdan ararsanız hem planlanması hem de düzenlemesini sağlayabiliriz.

Üniversite mezuniyet töreni organizasyonlarımızda yaptığımız işlere dair fotoğrafları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.