Yer Volkanı Gösterisi

Yer Volkanı Gösterisi Mezuniyet Organizasyonu

Yer Volkanı Gösterisi

Yer volkanı gösterisi; profesyonel bir şekilde verdiğimiz pro hem teknik bir gösteri hizmetidir.

Yer volkanı gösterilerinde soğuk ateşleme sistemi kullanılır. İç mekan volkanları ve dış mekan volkanları olmak üzere kullanım alanlarına göre çeşitleri mevcuttur.

Mezuniyet organizasyonu gibi etkinliklerde yer volkanı gibi anlık efektlerle hem şık bir kutlama organize ediyor hem de etkinliklerinizi unutulmaz hale getiriyoruz.

İzmir ve yakın çevresi başta olmak üzere, Ege Bölgesi ve tüm Türkiye’de gerçekleştireceğiniz mezuniyet organizasyonlarınız ve okul şenlikleriniz için, yer volkanı gibi pro teknik gösterilerimizden yararlanabilirsiniz.

Yer Volkanı Gösterisi Nedir?

Yer volkanı; soğuk ateş ile kıvılcım efekti veren anlık pro teknik efekttir. Yer volkanı gösterisi ise, yer volkanlarıyla yapılan sahne efektleri ve gösterileridir.

Yer Volkanı Gösterisi Nasıl Yapılır?

Kullanım alanları, yanma süreleri, şekilleri ve yanma şekillerine göre çeşitleri olan yer volkanları organizasyon konseptine, zevk ve tercihlere göre seçilir. Organizasyondan bir süre önce, elektronik bir sistemle yer volkanları programlanır. Organizasyon esnasında ise, uzaktan kumanda ile ateşlenerek anlık bir efekt oluşturulur. Soğuk ateş bir anda kıvılcım efekti verir, görsel bir etkinlik başlar.

Yer Volkanı Çeşitleri Nelerdir?

Kullanım alanları, yanma süreleri ve şekillerine göre yer volkanları kullanmaktayız.

Kullanım Alanlarına Göre Yer Volkanları

Kullanım alanlarına göre yer volkanları iç mekan volkanı ve dış mekan volkanı olmak üzere 2’ye ayrılır. İç mekanda kullanılan volkanlar, dış mekan volkanlarına göre, kokusuz ve dumansızdır. Kapalı mekanda gerçekleştireceğiniz mezuniyet organizasyonu ve her türlü organizasyonlarınızda iç mekan yer volkanlarını kullanabilirsiniz.

Şekillerine Göre Yer Volkanları

Şekillerine göre yer volkanları silindir yer volkanı ve konik yer volkanı olmak üzere 2’ye ayrılır. Silindir volkanlarda ateş bir anda en yükseğe çıkar ve yavaş yavaş alçalarak söner. Konik volkanlarda ise, yavaş yavaş yükselen soğuk ateş, bir anda alçalarak söner.

Yanma Sürelerine Göre Yer Volkanları

Yanma sürelerine göre yer volkanları, soğuk ateş efektinin yanma süresini belirler. Organizasyonlarda kullanacağınız an ve durumlara göre yer volkanlarınızı belirleyebilirsiniz. Örneğin yürüyüş yolunda kullanacağınız yer volkanları için, eğer yürüyüş yolu kısa ise 25 – 30 saniye yanabilen yer volkanlarını tercih edebilirsiniz. Yürüyüş yolu uzun ise 45 ile 60 saniye arasında yanabilen yer volkanlarını kullanabilirsiniz.

Çıkış Mesafe Yüksekliklerine Göre Yer Volkanları

Çıkış mesafe yüksekliklerine göre yer volkanları, soğuk ateşin yani kıvılcımın çıkacağı mesafeyi gösterir. Yanma süreleriyle doğru orantılıdır. Örneğin; 20 saniye yanabilen yer volkanları 2,5 metreye kadar çıkabilir. 60 saniye yanabilen yer volkanları da 10 metreye kadar çıkar.

Yer volkanı hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.